Skuteczna henna brwi

Skuteczna henna brwi
Oceń

Już w czasach starożytnych wiedziano, że jeśli chce się wyostrzyć kontur brwi henna będzie najlepszym środkiem do osiągnięcia tego celu. W ostatnich latach, patrząc na twarze mijanych na ulicy kobiet i dziewczyn, można z łatwością zauważyć, że henna do brwi przeżywa rozkwit popularności. Co sprawia, że panie tak chętnie wykorzystują hennę?

Przede wszystkim, henna na brwi służy do wyraźniejszego wyeksponowania rysów twarzy. Badania przeprowadzone przez kilka niezależnych amerykańskich instytutów potwierdzają, że wyraźniejsze zaznaczenie konturów brwi sprawia, że cała twarz wygląda dużo młodziej, co może mieć bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie i samoocenę. Oczywiście, można codziennie od nowa zarysowywać kredką kontury nad powiekami, jednak na dłuższą metę jest to bezsensowne i bardzo czasochłonne. Znacznie lepszą decyzją jest nakładanie na brwi henna. Zabieg taki wystarczy wykonywać co cztery do sześciu tygodni, aby cieszyć się jego efektami. Wiele pań ciągle ma jednak opory przed udaniem się do kosmetyczki i skorzystaniem z tego zabiegu. Zupełnie niepotrzebnie – każda dopuszczona na użytku henna do brwi została dokładnie sprawdzona przez dermatologów, dzięki czemu można mieć pewność, że substancja ta nie wywołuje niepożądanych reakcji alergologicznych. Pierwszy zabieg warto wykonać u kosmetyczki, gdyż korzystając z usług profesjonalistki, można mieć pewność, że do koloryzowania brwi została użyta najlepsza henna do brwi.

Kiedy nabierze się już trochę więcej wprawy, można spróbować wykonać całą procedurę w domu. Aby zrobić hennę samodzielnie, nie potrzeba wcale posiadać specjalistycznego sprzętu czy dużych umiejętności. Wystarczy tylko woda utleniona, patyczki i waciki kosmetyczne, a także henna do brwi, w zależności od preferencji – w żelu, proszku bądź kremie. Henna brwi zawsze ozdobi!
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *