Jak zwalczyć blizny po trądziku?

Jak zwalczyć blizny po trądziku?
5 (100%) 7 Głosów

Blizny po trądziku to niestety niezbyt estetyczna pamiątka na naszej twarzy, która jest efektem wcześniejszego zmagania się z pryszczami. Blizny występują w postaci przebarwień lub wgłębień w skórze. O ile przebarwienia można zatuszować – opalenizna, w przypadku kobiet makijaż, tak z naruszoną strukturą skóry nie mamy już takiego pola do manewru. Usuwanie blizn po trądziku to dość długi proces, jednak nie ma osoby, która po skończonej kuracji nie była zadowolona z efektów.

Jak usunąć blizny po trądziku?

Przede wszystkim w pierwszej kolejności większość osób rozpoczyna leczenie blizn potrądzikowych w domu. Prawidłowa pielęgnacja skóry, to pierwszy krok do walki o lepszą cerę. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które pomagają zwalczyć problem. Warto jednak rzetelnie podejść do tematu, przeanalizować składy kosmetyków i nie kupować pierwszego lepszego specyfiku, który znajduje się na drogeryjnej półce. Do wyboru mamy mnóstwo kremów na blizny potrądzikowe – warto sięgnąć po te z zawartością kwasów. Wielu zwolenników zyskały preparaty z kwasem salicylowym, który wnika w strukturę skóry i pomaga w procesie usuwania obumarłych komórek. Dodatkowo jest bardzo delikatnym kwasem i nie podrażnia skóry. Na blizny potrądzikowe sprawdzą się również wszelkiego rodzaju peelingi – mechaniczne, enzymatyczne. One również mają za zadanie usunąć martwy naskórek, co rozjaśnia naszą cerę i spłyca wgłębienia w skórze. A co jeśli domowe sposoby na blizny po trądziku nie działają? Co jest warte uwagi przy usuwaniu blizn po trądziku?

Możemy liczyć na pomoc gabinetu medycyny estetycznej, gdzie wykwalifikowani kosmetolodzy będą wiedzieć jak zlikwidować blizny po trądziku. Oferują liczne zabiegi – od mikrodermabrazji, czyli peelingu za pomocą specjalnej głowicy, która ściera naskórek, po peelingi kwasowe, kończąc na laserowym usuwaniu blizn po trądziku. Niewątpliwie najbardziej skuteczną opcją na blizny po pryszczach jest laser, który dzięki dogłębnej ingerencji w warstwy skóry, pobudza ją do regeneracji. Do całkowitego usunięcia blizn potrądzikowych laserem wymaganych jest kilka wizyt, natomiast ten zabieg usuwania blizn zawsze zakończony jest sukcesem i w 100% przynosi oczekiwany efekt.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

45 − 35 =