Łupież pstry – leczenie tego schorzenia może być długotrwałym i żmudnym procesem. Kuracja nie jest skomplikowana, ale źle dobrana – może spowodować jedynie chwilowe rozwiązanie problemu. Przeczytaj dalej i dowiedz się, jak skutecznie pozbyć się łupieżu pstrego.
Bolesne korzonki, czyli atak rwy kulszowej
Każdy z nas zetknął się z rozmowami o atakujących korzonkach. Kojarzy się to nam z bólem pleców i słusznie – popularnie zwane korzonki, to jednak nic innego, jak właśnie atak rwy kulszowej, która wywołuje silny ból w dolnej części pleców.…
Uszkodzenia chrząstki stawowej
Uszkodzona chrząstka ma znacznie słabiej niż kości rozwinięte systemy naprawcze. Z reguły kłopoty z nią zaczynają się po 40 roku życia, ale zdarzają się też znacznie wcześniej.
Postępujący zanik mięśniowy
Zanik oraz osłabienie mięśni szkieletowych w wyniku choroby dziedzicznej nazywany jest też dystrofią mięśniową. Najczęściej choroba atakuje dzieci, ale zdarza się także u dorosłych.
Osteoporoza
Osłabienie układu kostnego może dotknąć każdego, ale najczęściej borykają się z nim kobiety w okresie przekwitania. Charakteryzuje się ono zwiększoną podatnością na złamania.
Mózgowe porażenie dziecięce
To zespół objawów, które pojawiają się po uszkodzeniu centralnego układu nerwowego. W dużej mierze są one indywidualne i zależą od stopnia nasilenia choroby oraz naturalnych predyspozycji dziecka. Zawsze są przewlekłe, ale na szczęście nie pogłębiają się.
Reumatoidalne zapalenie stawów
Nazywane jest także gośćcem przewlekle postępującym. Może prowadzić do deformacji, które kończą się trwałym kalectwem. W jej wyniku mieniają się kształt i możliwości stóp i rąk, co może całkowicie uzależnić chorego od osób trzecich.
Dna moczanowa
Przy zaburzeniach metabolizmu kwasu moczowego, które są dziedziczone, mogą pojawiać się gwałtowne napady. Zanim to jednak nastąpi, choroba nawet przez 20-30 lat może nie dawać żadnego znaku.