Depilacja laserowa- zwalcz owłosienie na zawsze!

5/5 - (1 Głos)

Nadmierne owłosienie to problem, który może dotknąć każdego z nas mimo życia w XXI wieku. Na szczęście aktualny postęp proponuje nam rozwiązania takie jak depilacja laserowa, pozwalająca na trwałe pozbycie się niechcianych włosków.

Dlaczego laser to idealne rozwiązanie?

Zasadniczym powodem, dla którego kobiety decydują się na laserowe usuwanie owłosienia jest fakt, iż ten rodzaj zabiegu eliminuje włosy na stałe, bez konieczności cyklicznych wizyt u kosmetyczki. Co więcej, depilacja laserowa to zabieg bezinwazyjny, gdyż  skóra podczas zabiegu nie poddawana jest naruszeniu ciągłości wobec czego nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo. Wiązka światła, jaką emituje laser działa jedynie na powierzchni skóry, nie wnikając w nią co stanowi kolejny dowód w kwestiach ochrony zdrowia.

Zalety depilacji laserowej

 

  • trwałe usunięcie owłosienia- czyli brak konieczności odbywania cyklicznie zabiegów tradycyjnej depilacji
  • trwałe efekty- utrzymujące się nawet przez kilka lat
  • bezinwazyjność i bezbolesność w porównaniu chociażby do depilacji woskiem czy depilatorem
  • brak ryzyka podrażnień jak w przypadku golenia maszynką
  • oszczędność pieniędzy- koszt serii zabiegów laserowych niż koszt prawie 2 lat regularnych zabiegów depilacji woskiem u kosmetyczki
  • brak ograniczeń w wyborze depilowanej powierzchni ciała- tam gdzie dotrze laser, nie użyjemy już np. wosku lub maszynki, a co za tym idzie laser w trudnych zadaniach pozostaje bezpieczny.

Czy laserowe usuwanie owłosienia jest bolesne?

Tuż przed przystąpieniem do zabiegu specjalista zbada nasze preferencje skórne( tj. kolor skóry, poziom melaminy) i dopasuje parametry urządzenia w taki sposób, aby zabieg nie powodował dyskomfortu.

Sam zabieg nie powinien wyrządzić nam krzywd w postaci bólu. Oczywiście, wszystko zależne jest od indywidualnych uwarunkowań pacjentów, ponieważ każda osoba może mieć różny próg bólu. Nie mniej jednak w większości przypadków, odczuć możemy lekkie ukłucie, kojarzące się z uczuciem wyrwania włosa.

Aby zneutralizować prawdopodobieństwo wystąpienia bólu, bardzo znaczącym czynnikiem będzie dokładne ogolenie się przed zabiegiem, ewentualnie użycie kremów do depilacji. Im dokładniejszy stopień ogolenia laserowanych powierzchni, tym ryzyko bólu będzie mniejsze.
Mając jakiekolwiek obawy, warto również uświadomić sobie, że depilacja laserowa to nie zabieg wyrywania włosów- laser wypala je dzięki wysokiej temperaturze utrzymującej się w głowicy urządzenia. Co więcej, lasery posiadają funkcję chłodzenia, co wpłynie dodatkowo na nasz komfort i uczucie ulgi.

Ile zabiegów należy przeprowadzić?

Aby metoda depilacji laserowej zadziałała w pożądany sposób, czyli pozbawiła nas około 95% owłosienia z konkretnej części ciała, należy wykonać serię zabiegów. Seria zazwyczaj wynosi od 4 do 6 zabiegów. Ilość zabiegów dopasowywana jest indywidualnie dla każdego pacjenta.
Co w takim razie z pozostałymi 5% włosów, czy one mają szansę się pojawić? To włosy, które mogą, aczkolwiek nie muszą się ujawnić, gdyż w trakcie zabiegu mogły być one w fazie uśpienia, a ponadto poziom melaminy w skórze mógł być niewystarczająco duże, aby usunąć je na dobre.
Inną możliwością będzie pojawienie się włosów na skutek zaburzeń hormonalnych np. w czasie ciąży czy przekwitania. Jednakże, w takim przypadku wystarczy tzw. kuracja podtrzymująca czyli np. 1 lub 2 zabiegi w roku.

Ile trwa depilacja laserowa w trakcie jednej wizyty?

Uwarunkowane jest to przede wszystkim urządzeniem, jakie będzie stosowane w trakcie zabiegu, ponieważ różne lasery posiadają odmienne wymiary głowic, co wpływa na możliwą do wydepilowania powierzchnię w danym momencie. I tak, dla przykładu zgolenie mniejszych partii jak np. wąsik czy pachy zajmie od 2-5 minut, plecy to około 10 minut, natomiast większe partie czyli nogi to czas w granicach 30 minut.

Jak pielęgnować skórę do depilacji laserowej?

Tuż po zabiegu depilacji skóra może pozostać przez krótki czas zaczerwieniona lub podrażniona,
wobec tego nie należy poddawać jej działaniu kosmetyków na bazie alkoholu i tym podobnych.
Dobrze sprawdzą się produkty z apteki, o właściwościach kojących lub chłodzących.
Jeśli depilacja obejmowała okolice twarzy, należy unikać stosowania makijaży przynajmniej przez 24 godziny po zabiegu.

Jeżeli także chcesz wypróbować zabieg depilacji laserowej, skontaktuj się z nami:

Laserowa depilacja Vectus Gdynia Clinica Cosmetologica
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 7 =