Popularne leki na hemoroidy

5/5 - (1 Głos)

Hemoroidy zwane również guzkami krwawniczymi potrafią bardzo uprzykrzyć życie nie tylko kobietom w ciąży, ale również osobom, które zmagają się z przewlekłymi zaparciami. Walka z hemoroidami nie jest wcale taka trudna, o ile oczywiście rozpocznie się ją w początkowej fazie trwania choroby. W innym przypadku konieczny może się okazać zabieg chirurgiczny, którego lepiej uniknąć. Jakie jednak popularne leki na hemoroidy warto zastosować? Sprawdź czym leczyć hemoroidy!

Maści, czopki oraz kremy

Wśród podstawowych preparatów na hemoroidy należy wyróżnić kremy, maści oraz czopki, które stosowane doraźnie pomogą dosyć szybko uporać się z hemoroidami. Takie leki dostępne są w każdej aptece bez recepty, jednak nie należy z nich korzystać przez długi czas, ponieważ w najgorszym przypadku mogą doprowadzić do uszkodzenia skóry. Najpopularniejsze obecnie są kremy, które przynoszą bardzo szybką ulgę, ponieważ zawierają w swoim składzie naturalne wyciągi roślinne, które wykazują silne działanie przeciwzapalne oraz ściągające. Bardzo dobrze spisują się również żele, takie jak np. procto-hemolan, ponieważ ze względu na swoją konsystencję jest łatwy w aplikacji, wykazuje działanie antybakteryjne oraz działa łagodząco za skórę, pozostawiając uczucie chłodu i świeżości.

Zioła na hemoroidy

W walce z hemoroidami bardzo dobrze sprawdzają się zioła, jednak warto wiedzieć o tym, iż można je wykorzystać w dwojaki sposób. Pierwszym sposobem jest stosowanie ich zewnętrznie, ponieważ lecznicze ziołowe napary można wykorzystać zarówno do przemywania obolałej skóry, jak i do przygotowania nasiadówek. Drugim sposobem jest stosowanie ziół wewnętrznie, co również przynosi bardzo dobre rezultaty. Po jakie jednak zioła sięgnąć? Bardzo dobrze sprawdzą się takie mieszanki jak np. Procto Vitale, ponieważ zawierają kompozycję wielu ziół, które w połączeniu wykazują silniejsze działanie. Wspomniana mieszanka, czyli Procto Vitale ułatwia trawienie, dzięki czemu zapobiega pojawieniu się hemoroidów. Oprócz tego zioła wchodzące w skład tej mieszanki działają przeciwzapalnie, dzięki czemu przynoszą ulgę w sytuacji, gdy hemoroidy dają o sobie znać.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

27 + = 34