Przebarwienia, które szpecą twarz – sprawdź, jak je zwalczyć

5/5 - (12 Głosów)

Przebarwienia na twarzy to problem dość powszechnie występującym. Gdyż plamy na twarzy zazwyczaj pojawiają się z tytułu przebytego trądziku, oparzeń słonecznych, reakcji alergicznych, jak również z racji przyjmowania niektórych leków. Natomiast do najtrudniejszych do usunięcia uważa się przebarwienia na twarzy po trądziku oraz plamy na twarzy od słońca. Gdyż pozostałe plamki na twarzy można zniwelować różnymi, specjalistycznymi kremami. Plamki na twarzy można usunąć na wiele sposobów, aczkolwiek do najbardziej popularnych należy laseroterapia, jak równię peeling, wykonywany w specjalistycznych gabinecie kosmetycznym.

Usuwanie przebarwień na twarzy

Jak wyżej zostało wspomniane, czerwone przebarwienia na twarzy można usunąć na pomocą lasera, bądź peelingu. Otóż laser ingeruje głęboko w głąb skóry, poprzez co skóra staje się bardziej napięta oraz oczyszczona. Aczkolwiek efekt końcowy jest bardzo naturalny i bezbolesny. Z kolei użycie peelingu jest metodą, która powoduje, iż skóra zostaje odmłodzona i odżywiona. W większości przypadków potrzeba wykonać kilka takich zabiegów, aby twarz uzyskała regenerację, w takim stopniu, w jakim byśmy chcieli.

Z kolei czerwone plamy na twarzy można usunąć również za pomocą domowych metod. Powodzenie takie zależy przede wszystkim od stopnia pojawiających się plam. W tym celu posłuży nam skórka od cytryny. Należy ją bowiem zetrzeć na małych oczkach, a następnie położyć uzyskaną maskę na twarz, na około trzydzieści minut. Z kolei nałożenie na skórę kwaśnego mleka, działa jako peeling. Powoduje ono, iż odżywienie skóry, aczkolwiek nie wysusza jej.
6 odpowiedzi do artykułu “Przebarwienia, które szpecą twarz – sprawdź, jak je zwalczyć

 1. pannCotta

  Moja mama zmagała się z przebarwieniami na twarzy. Wiem w podeszłym wieku to całkowicie normalne. Bardzo jej przeszkadzało to, że jej twarz stała się purpurowo-różowa. Znajomi polecili jej skorzystanie z zabiegu laserowego w Clinica Cosmetologica w Gdańsku. Teraz jest mega szczęśliwa, z swojej decyzji. Jej twarz zmieniła się nie do pozniania. Nie dość, że przebarwienia znikneły to mam wrażenie, że wygląda o 5 lat młodziej!

 2. alitena34

  Mi przebarwienia pojawiły się od chorej wątroby. Wyskoczyły mi na całej twarzy. Obecnie chodzę do specjalisty na leczenie i mój stan się stopniowo polepsza.

 3. ulka23

  Przyczyn przebarwień jest bardzo wiele. Mi kiedyś na twarzy pojawiły się takie lekko widoczne i udało mi się je usunąć maseczką z cytrtyn ^^

 4. edsoroa

  Mi pod linią włosów – na czole pojawiły się niedawno brązowe plamki. Mam wrażenie, że z czasem jest ich coraz więcej.. Koleżanki polecją mi zabieg laserem palomar emerge. Sama nie wiem.. taki zabieg jest dosyć drogi.

 5. izzzka34

  Jak ktoś się zastanawia nad zabiegiem na przebarwienia to polecam Clinica Cosmetologica w Gdańsku. Usuwałam tam sobie lekkie przebarwienia na twarzy za pomocą urządzenia Dermapen.Efekt jest taki, że przebarwienia praktycznie stają się niewidoczne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

84 − 75 =