Jaki krem na worki pod oczami?

5/5 - (3 Głosy)

Worki pod oczami najczęściej pojawiają się po źle przespanej nocy, jednak mogą być również wynikiem nieuchronnego procesu starzenia się skóry, co widoczne jest już po około 25 roku życia. Na szczęście nie wszystkie kobiety zmagają się z tym problemem, ponieważ bardzo często jest to uzależnione również od uwarunkowań genetycznych, jednak panie, które bardzo często mają problem z workami pojawiającymi się pod powiekami i zmarszczkami, powinny jak najszybciej wdrożyć odpowiednią pielęgnację, jednak jaki krem na worki pod oczami sprawdzi się najlepiej?

Najskuteczniejszy krem na worki pod oczami

Obecnie w drogeriach jest bardzo duży wybór kremów, których zadaniem jest zminimalizowanie widoczności worków pod oczami. Niestety nie wszystkie z tych produktów radzą sobie z tym zadaniem, ponieważ najczęściej brakuje im odpowiednich substancji. Aby dany krem zadziałał, w jego składzie powinna znaleźć się co najmniej jedna z trzech substancji, a mianowicie witamina K, hydrochinon lub też wyciąg z arniki. Niezwykle ważne jest również to, aby taki krem nie zawierał w swoim składzie kompozycji zapachowych, które mogą niestety doprowadzić do pojawienia się podrażnienia lub też wystąpienia reakcji alergicznej.

Oczywiście sięgając po dany krem przeciwzmarszczkowy, należy pamiętać o tym, aby stosować go regularnie, ponieważ w innym przypadku efekty jego działania z pewnością nie będą zbyt dobre. Jednym ze skuteczniejszych produktów dostępnych obecnie na rynku jest krem Richevon, który nie tylko pomaga pozbyć się zmarszczek, ale również wyrównuje koloryt skóry, dzięki czemu worki pod oczami stają się mniej widoczne. Regularne stosowanie tego kremu pomaga nie tylko zlikwidować szpecące worki pod oczami, ale również zapobiega ich pojawieniu się w przyszłości.

Co oprócz kremów?

Doraźnym środkiem, który może pomóc pozbyć się worków pod oczami, gdy akurat pod ręką nie ma kremu może być np. okład z wystudzonej czarnej herbaty lub też kostki lodu, które należy owinąć w chusteczkę lub ścierkę, po czym przyłożyć do powiek na kilkanaście sekund.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 4