Kwas hialuronowy a wypełnianie bruzd

5/5 - (27 Głosów)

 

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to ostatnio bardzo popularny zabieg. Bardzo często spotykanym zabiegami jest wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym i wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym. Oba te zabiegi to często wyszukiwane oferty w wielu salonach piękności.


Sam kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszej skórze. Dzięki niemu mamy odpowiedni poziom nawilżenia, ale również jędrności skóry. Ma on działanie zatrzymujące wodę w skórze, dzięki czemu jest ona odpowiednio nawilżona i gładka. Przede wszystkim kwas hialuronowy produkowany jest w młodym wieku. Z czasem jest go coraz mniej, dlatego skóra staje się wysuszona i mniej jędrna.

Preparaty, które wstrzykiwane są podczas zabiegu zawierają bezpieczny dla skóry kwas hialuronowy, którym można wypełnić zmarszczki wokół ust – tzw. bruzdy wargowo-nosowe, ale również dolinę łez, zmniejszając tym samym nie tylko cienie pod oczami, ale również zmniejszyć znacznie zmarszczki wokół oczu. Kwas hialuronowy na zmarszczki użyty przy zabiegu jest w pełni syntetyczny i nie powoduje alergii, co jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa klientki.

Jak wygląda wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Sam zabieg, czyli wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest zabiegiem nieinwazyjnym, mimo że narusza ciągłość skóry. Przed zabiegiem wykonywana jest próba uczuleniowa, która ma na celu sprawdzenie, czy preparat będzie bezpieczny dla klientki. Na miejsce zabiegowe nakładany jest specjalny krem, którego celem jest zmniejszenie bolesności zabiegu. Następnie następuje ostrzykiwanie kwasem hialuronowym. Jest on podawany bardzo cienkimi igłami pod skórę i ma konsystencję żelu, który świetnie się wchłania. Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym daje świetne rezultaty.

(o zabiegu możesz poczytać także tutaj: https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/kwas-hialuronowy/)

Aby efekt się utrzymał takie wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym należy powtórzyć po około 12 miesiącach, ponieważ w tym czasie może on całkowicie się wchłonąć. Kwas hialuronowy na zmarszczki to świetna metoda na natychmiastowy i w miarę trwały efekt. Mimika po zabiegu jest zachowana. Preparat jedynie wiąże wodę pod skórą, przez co zmarszczki są wygładzone, a skóra staje się bardziej nawilżona.

Przed zabiegiem należy  wykonać próbę uczuleniową oraz znaleźć dermatologa, który podejmie się zabiegu i przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad.

Zaraz po zabiegu należy unikać saun i ciepłych kąpieli. Nie wolno też przez dłuższy czas się opalać. Może wystąpić niewielkie zaczerwienienie w miejscu, gdzie było wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Może wystąpić też ból w miejscu zabiegowym oraz bardzo niewielki obrzęk.

Przeciwwskazania do zabiegu to:

  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby autoimmunologiczne
  • nowotwór
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • trądzik i opryszczka
  • nadwrażliwość na preparat

Po zabiegu można wracać do swoich zajęć. Należy jedynie unikać saun, basenów, opalania oraz innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, takich jak botox, czy kwasy owocowe. Należy udać się do specjalisty dermatologa, który najlepiej wykona wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Jeśli chcemy mieć wypełnianie bruzd wargowo-nosowych z pomocą kwasu hialuronowego, to należy udać się do specjalisty w tej dziedzinie.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

78 + = 80