Metody usuwania cellulitu

5/5 - (5 Głosów)

W walce z cellulitem wykorzystujemy wszelkie dostępne metody, szczególnie w okresie letnim, gdy chcemy pięknie prezentować się na plaży. Aczkolwiek o nasze ciało powinniśmy dbać przez cały rok kalendarzowy. Jeżeli chcemy, aby problem cellulitu nas nie dotyczył to należy odpowiednio się odżywiać, w odpowiednich ilościach nawadniać organizm, jak również poddawać się różnym zabiegom pielęgnacyjnym, a jeżeli zabiegów takich nie preferujemy – to używać specjalistycznych kremów antycellulitowych. W tym drugim przypadku należy mieć na uwadze, iż gruba warstwa zgromadzonego się cellulitu nie zawsze ulegnie redukcji po zastosowaniu jedynie kremów. Gdyż są etapy już na tyle zaawansowane, iż potrzebne będą zabiegi. Likwidacja cellulitu to problem nie zwykle powszechny, w takim stopniu, iż na rynku metody usuwania cellulitu wciąż się powiększają. Wiele kobiet jednak nie wiem jak zniszczyć cellulit i używając domowych metod czasami mogą sobie tym jeszcze bardziej zaszkodzić.

Zabiegi cellulit

Cellulit możemy zwalczyć różnymi sposobami. Do jednych z najpopularniejszych należy laserowe leczenie cellulitu. W tym przypadku możemy wybrać pomiędzy laserem zimnym, laserem diodowym, jak również świetlnym. Jest to zabieg w pełni bezpieczny, aczkolwiek tuż po wykonaniu takiego zabiegu mogą pojawić się pojedyncze zaczerwienienia, które po krótkim czasie znikają. Skuteczne zabiegi na cellulit to także: karboksyterapia, mezoterapia, a także masaże wyszczuplające. Jeżeli chodzi karboksyterapię to jest to zabieg polegający na mechanicznym uszkodzeniu tkanki tłuszczowej poprzez szybki przepływ gazów. Z kolei mezoterapia to zabieg polegający na ostrzykiwaniu naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej odpowiednim koktajlem substancji aktywnych. Natomiast masaże wyszczuplające polegają na specyficznym wykonywaniu ruchów, podczas których zostają pobudzone procesy metaboliczne. Masaż wyszczuplający uwzględnia także likwidowanie przykurczy mięśni, a co za tym idzie – poprawę naszej postawy. Ma to istotny wpływ na korygowanie naszej sylwetki.
4 odpowiedzi do artykułu “Metody usuwania cellulitu

 1. Karnitka

  Nie mogłam już patrzeć na mój cellulit na udach i powiedziałam sobie, że nie ma sensu dłużej się męczyć. Popytałam po znajomych i wybrałam po pierwszą metodę czyli laser. Ciekawe jakie będą tego efekty.

 2. Malinka23

  Walka z cellulitem jest mega trudna. Ja codziennie wykonuje 30 minutowy trening. Dużą uwagę przykładam do wyskoków. Trening jest dość energiczny. Nieźle potrafię się przy nim spocić. Dodatkowo wykonuję peelingi kawowe oraz raz w miesiącu staram się być na zabiegu. Takie połączenie naprawdę daje świetne efekty, ale wymaga poświęcenia i zaangażowania:)

 3. Kamila2313

  Ja na cellulit korzystam z mezoterapii:) Moim zdaniem jest to bardzo dobra terapia na cellulit. Każdy wpisze to co jemu pomogło :d Trzeba testować i sprawdzać wtedy na pewno znajdziemy odpowiednią metodę.

 4. soja

  Ja cellulitu pozbyłam się w klinice medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica. Zabieg miała wykonany za pomocą Venus Legacy. Taki zabieg na cellulit polecam wykonywać bez znieczulenia, ponieważ znieczulenie powoduje obkurczenie naczynek krwionośnych co ma zły wpływ na prawidłowy przebieg terappi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

56 − = 47