Jak skutecznie pozbyć się pryszczy?

Rate this post

Chcesz pozbyć się swoich problemów z cerą? Aby zrozumieć jak skutecznie pozbyć się pryszczy trzeba najpierw dowiedzieć się więcej na temat swojej skóry i jej potrzeb. Podstawowa wiedza kosmetyczna pozwala na szybsze radzenie sobie z wypryskami i skuteczniejszą pielęgnację swojej cery.

Obserwacja i diagnoza

Zasadniczo wyróżniamy cerę tłustą, mieszaną, suchą i atopową. Każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa. Największe problemy z wypryskami może mieć skóra tłusta, ponieważ wzmożona produkcja sebum sprzyja zapychaniu porów i zbieraniu zanieczyszczeń (w tym wypadku leczenie izotretynoiną bywa bardzo skuteczne). Nie oznacza to jednak, że posiadaczki innych typów mogą odetchnąć z ulgą… Tak naprawdę wypryski przydarzają się każdemu – mają jedynie nieco inne podłoże. Aby wykryć swoje, trzeba poświęcić trochę czasu na eksperymenty i uważnie przyjrzeć się reakcji swojej twarzy. Jak działa na nią styl życia? Stres? Dieta? Składniki różnych kosmetyków? To kluczowe pytania, na które warto znać odpowiedzi. W przypadku szczególnie uciążliwych problemów z pryszczami można też wybrać się na konsultację do dermatologa bądź kosmetyczki, która poleci maść antytrądzikową bez recepty.

Dobór odpowiedniej pielęgnacji

Kiedy już ustalony jest rodzaj cery, można zabrać się za dalsze przygotowywanie zasad pielęgnacji. Ale czy na pewno…? Czasami diagnoza naprawdę bywa trudna! Na szczęście nawet jeżeli występują z nią jakieś problemy, można skorzystać z nieco bardziej uniwersalnych rozwiązań. Bazują one na łagodnych działaniach antybakteryjnych, nawilżających i regenerujących. Największą łagodność są w stanie zapewnić składniki naturalne, takie jak cynk, fiołek trójbarwny, nagietek lub drożdże. Sięganie do mądrości medycyny i kosmetyki naturalnej staje się coraz bardziej modne. I słusznie! Warto zwrócić uwagę na produkty w typie naturalnego serum do twarzy Sevolium, które dzięki skoncentrowaniu ekologicznych składników pozytywnie wpływają na każdy rodzaj cery, szczególnie na cerę trądzikową. Pozwala ono na redukcję sebum, ale jednocześnie nawilżenie i odżywienie skóry, która szybciej się regeneruje.




Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

46 − = 36