Czym są wągry?

5/5 - (11 Głosów)

Wągry nazywane są także zaskórnikami. Wągry na twarzy występują najczęściej. Są to czarne kropki, rozsiane po skórze. Występują przede wszystkim u osób o cerze tłustej lub mieszanej. Posiadacze tego problemu zadają sobie pytanie jak oczyścić twarz z wągrów. Odpowiedź jest bardzo prosta. Takie osoby, powinny zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki, przeznaczone do swojego rodzaju cery. Higiena w takiej sytuacji jest bardzo istotna. Wągry na nosie występują równie często jak te na twarzy. Jest to niekomfortowe dla ich posiadaczy, ponieważ są widoczne gołym okiem. Ciężko je zatuszować, nawet pod dużą warstwą makijażu. Problem ten dotyczy kobiet i mężczyzn, w różnym przedziale wiekowym. Wiele osób zastanawia się jak pozbyć się wągrów, które są tak widoczne i utrudniają normalne funkcjonowanie. Można próbować domowych metod, maseczek, peelingów, toników, kremów, przeznaczonych do cery tłustej i mieszanej. Wyciskanie wągrów jest dość powszechne wśród ludzi. Jest to jednak nieskuteczna, niemądra i niebezpieczna metoda, która może tylko przysporzyć dodatkowych kłopotów. Nie jest zalecana. Wągry na plecach występują zdecydowanie rzadziej niż te na twarzy. Nie są widoczne, dlatego ich posiadacze tak bardzo nie przywiązują do nich uwagi. Niezależnie od tego, gdzie wągry są zlokalizowane można znaleźć skuteczny sposób na wągry. Gdy domowe metody zawodzą, warto skorzystać z pomocy kosmetyczki lub lekarza dermatologa. Doradzi nam najskuteczniejszą kurację na pozbycie się niechcianych wągrów. Do najczęściej polecanych i stosowanych metod na usunięcie wągrów należą:

  •  peelingi chemiczne, do tego celu stosuje się kwasy takie jak glikolowy, salicylowy, migdałowy, pirogronowy,dzięki zastosowaniu zabiegów kwasami skóra zostaje głębiej oczyszczona, oczyszcza mieszki włosowe i ujścia gruczołów łojowych,
  •  peelingi kawitacyjne, oczyszczanie skóry za pomocą ultradźwięków, usuwa zrogowaciałe komórki i nadmiar sebum,
  •  mikroabrazja, jest zabiegiem mechanicznym, który wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy, ściera stary naskórek za pomocą małych diamencików, skóra po zabiegu jest gładka i oczyszczona.

Warto wypróbować, którąś z powyższych metod, aby pozbyć się wągrów. Należy przy tym pamiętać o oczyszczaniu jej w warunkach domowych przeznaczonych do skóry tłustej i mieszanej.

 

Artykuł dzięki medicomag.pl.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 3 =