Laserowo zamknięte naczynka – sposób na piękną cerę

4.7/5 - (9 Głosów)

Lazerowo zamknięte naczynkaWiele osób zmaga się z tzw. pajączkami, czyli mają tzw. cerę naczynkową. Najgorzej jest oczywiście wtedy, gdy rozszerzone naczynka pojawiają się na twarzy. Trudno je zamaskować, a na dodatek mają one tendencje do uwidaczniania się np. podczas stresu, upałów, a nawet spożywania gorących pokarmów.

Czym są pajączki

Te tzw. pajączki to nic innego, jak popękane naczynka krwionośne. Normalnie naczyń krwionośnych nie widać. Stają się widoczne dopiero, gdy mocno się rozszerzają pod wpływem różnych czynników (objawem jest rumieniec). Jeśli jednak są mało elastyczne i słabe, to zaczynają się kruszyć i pękać, pozostawiając widoczne praktycznie przez cały czas czerwonawe ślady, które przypominają pajęczą sieć. Ta przypadłość występuje zwykle u osób, które mają tzw. cerę naczynkową.

Występowanie cery naczynkowej najczęściej jest uwarunkowana genetycznie. Zwykle mają ją osoby o skórze cienkiej, jasnej i wrażliwej. Wymaga ona bardzo uważnej pielęgnacji i doboru specjalnych kosmetyków.

Sposoby na popękane naczynka

Wiadomo, że popękane naczynka na nosie nie dodają urody. Ale ten problem może dotyczyć także całej twarzy, nóg i rzadziej innych części ciała. Gdy pojawi się pierwsze pęknięte naczynko na twarzy, pierwszą reakcją jest sięgnięcie po różnego rodzaju kosmetyki. Wiele z nich w początkowej fazie jest dość skuteczna, lecz nie likwiduje problemu już uszkodzonych naczyń krwionośnych. Kosmetyki zawierają substancje, które wzmacniają naczynka, zapobiegając ich uszkodzeniu.

W przypadku już istniejących zmian na twarzy czy nogach, konieczne jest bardziej radykalne działanie. Najskuteczniejsze jest zamykanie naczynek oraz usuwanie naczynek uszkodzonych. Wykorzystuje się do tego nowoczesną technikę – lasery, specjalne głowice emitujące niskie i wysokie temperatury oraz ultradźwięki.

Dobór metody jest zawsze poprzedzony szczegółowym wywiadem i konsultacją medyczną, dlatego, o tych sposobach na rozszerzone naczynka i skuteczne zamykanie naczynek w Gdyni, albo innych miastach, można przeczytać na stronach naszych zaprzyjaźnionych klinik.

Leczenie laserem

Laserowe zamykanie naczynek jest dzisiaj standardem. Przy pomocy lasera można nie tylko zamknąć uszkodzone naczynka, ale też przeprowadzić usuwanie pajączków. Zabieg jest bardzo bezpieczny, ponieważ laser działa tylko na poddawane leczeniu naczynka. Laserowe usuwanie naczynek stosuje się zarówno w przypadku twarzy, jak i innych części ciała.

W praktyce stosuje się różnego rodzaju lasery, z których najpopularniejsze i najskuteczniejsze są laser Harmony XL i laser Varilite.

Inne nowoczesne metody 

Oprócz lasera, zamykanie naczynek na twarzy czy nogach przeprowadza się także przy pomocy specjalnej głowicy Hot-Colt, która na skórę naprzemiennie działa zimnem i ciepłem. Dzięki temu popękane naczynka na nogach czy twarzy uszczelniają się i obkurczają, a ich widoczność jest mocno zniwelowana.

Do likwidacji pajączków używa się także ultradźwięków. Podaje się specjalny preparat, który wzmacnia naczynka, a następnie stosuje masaż głowicą emitującą ultradźwięki. Dzięki temu popękane naczynka na udach czy nosie przestają być widoczne i szpecić.

Jak widać, możliwe jest skuteczne usuwanie pajączków na nogach czy twarzy. Należy to jednak zawsze robić w placówkach, gdzie są godni zaufania specjaliści, jedną z takich placówek jest Clinica Cosmetologica w Gdyni:

Clinica Cosmetologica Gdynia – Zamykanie Naczynek
ul. Powstania Styczniowego 22/2
Telefon: +48 791 600 607
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 74 = 84