6 sposobów na powrót owłosienia na głowie

Rate this post

Nie każdy mężczyzna chce mieć na głowie bujną czuprynę. Jednakże, mało kto chce mieć łysą głowę, zupełnie pozbawioną włosów. Jak się jednak okazuje, choroba, jaką jest łysienie, spotyka zaskakująco wielu mężczyzn. Niektórzy z nich godzą się z tym stanem rzeczy, inni natomiast podejmują walkę o odzyskanie włosów na głowie. Jest co najmniej kilka rzeczy, które mogą zrobić, aby odzyskać swoje włosy.


Odpowiednia higiena głowy

Może wydać się oczywiste, że trzeba regularnie myć głowę, aby mieć zdrowe włosy. Tym nie mniej, jest to tak ważne, że zawsze trzeba o tym wspomnieć, zanim rozpocznie się dywagacje odnośnie tego, jakie leczenie łysienia jest najskuteczniejsze.

Regeneracja włosów

Oczywiście, samo to, że będziemy myć głowę nie sprawi, że włosy będą silne. Trzeba również używać różnego rodzaju odżywek, ażeby zapewnić naszym włosom odpowiednią regenerację.

Generalnie, prawdopodobnie niewielu łysiejących mężczyzn wie, jakie odżywki mogą im pomóc. Odpowiedzi może jednak udzielić trycholog – dermatolog. Jest to lekarz, który zajmuje się chorobami skóry, jednakże jego specjalnością jest łysienie.

Tabletki na łysienie

Jeśli chodzi o tabletki, to nie przy każdym rodzaju łysienia są one skuteczne. W niektórych przypadkach, ich stosowanie nie ma najmniejszego sensu. Rzecz w tym, że ich działanie opiera się na usunięciu przyczyny łysienia androgenowego. Generalnie, uważa się, iż miażdżąca większość łysień to właśnie łysienia androgenowe, jednakże oczywiście, czasami mamy do czynienia z łysieniem innego rodzaju.

Dlatego właśnie, tak niezwykle istotne jest, aby to trycholog – dermatolog, a nie my sami, decydował, jak walczyć z łysieniem. Trycholog – dermatolog bez problemu podejmie decyzję odnośnie tego, czy lekarstwa na łysienie mogą nam w jakikolwiek sposób pomóc. Jeśli stwierdzi, że w naszym przypadku nie można mówić o łysieniu androgenowym, to prawdopodobnie zaleci jakieś inne leczenie łysienia.

Zabieg wstrzykiwania substancji leczniczej

Być może, niektórzy pacjenci nie wyobrażają sobie tego, że trycholog – dermatolog będzie wstrzykiwał im coś do głowy. Jednakże, jeśli dowiedzieliby się oni, jakie efekty daje ów wstrzykiwanie, być może pozbyliby się oni swoich obaw. Mezoterapia, bo tak właśnie profesjonalnie nazywa się ten zabieg, to zdecydowanie jedna z kilku najbardziej skutecznych metod leczenia łysienia.

Laser na skórze głowy

Okazuje się, że bardzo sensowne jest również potraktowanie naszej głowy laserem. Krew w skórze pod wpływem działania lasera zaczyna o wiele sprawniej krążyć, dzięki czemu również odpowiedzialne za porost włosów mieszki włosowe niejako ożywiają się, i stają się prawie tak samo aktywne jak przed pojawieniem się schorzenia, jakim jest łysienie.

Przeszczep to ostateczność

Czasami, choć raczej dosyć rzadko, może stać się tak, że trycholog – dermatolog wykorzysta wszystkie sposoby na łysienie, a włosy wciąż nie rosną. W takiej sytuacji wydaje się, że nie pozostaje już nic innego jak poddać się przeszczepowi włosów. Sam zabieg nie powinien budzić obaw, gdyż nie niesie za sobą jakiś poważnych konsekwencji zdrowotnych. Ponadto, trwa dosyć krótko, ponieważ nie dłużej niż kilka godzin. Jednakże, będzie bardzo odczuwalny dla naszego portfela.

Czasami łysienie okazuje się niewielkim problemem, a leczenie łysienia trwa kilka miesięcy, po których widoczna jest znaczna poprawa. Czasami natomiast konieczna jest nawet kilkuletnia terapia. Warto pamiętać, że aby maksymalnie skrócić czas leczenia łysienia należy prowadzić je pod okiem trychologa – dermatologa.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 66 = 67