Trichoskopia

Rate this post

Wygląd fizyczny jest dla większości osób bardzo ważny, ponieważ dobra prezentacja jest jednym z najistotniejszych elementów mających wpływ na pierwsze wrażenie wywierane na rozmówcy. Dlatego też nie ma nic w tym dziwnego, że nasz wygląd zewnętrzny wpływa na podświadomość drugiej osoby oraz na to, jak nas ona odbiera. Zdrowe, mocne i lśniące włosy są oznaką zdrowia, a do tego stanowią świetną prezentację naszej osoby. Jednak coraz więcej osób boryka się z problemem wypadania włosów czy też schorzeniami skóry głowy, co ujmuje atrakcyjności. Przy wszelkich problemach z włosami i owłosioną skórą głowy niezbędna jest jak najszybsza wizyta u specjalisty, który za pomocą kompleksowej diagnostyki jest w stanie rozpoznać źródło problemu, postawić prawidłową diagnozę i zaproponować skuteczne leczenie.

Gdy włosy są w coraz gorszej kondycji i nadmiernie wypadają

Cienkie, zniszczone i źle układające się włosy są już niezwykle problematyczne dla ich właścicieli. Jednakże jeśli dojdzie do ich nadmiernego wypadania, to jest to wyraźny sygnał do niepokoju, który powinien skłonić nad do wizyty u specjalisty. Jeśli zaobserwujmy coraz bardziej przerzedzającą się fryzurę, to konieczne jest poznanie przyczyny tego stanu rzeczy. Im szybciej uda się rozpoznać źródło problemu, tym większe szanse mamy na zahamowanie utraty włosów oraz na odzyskanie utraconych kosmyków.

Innowacyjna diagnostyka pozwalająca na znalezienie przyczyny wypadania włosów, czyli trichoskopia

Trichoskopia jest badaniem polegającym na badaniu włosów i skóry głowy przy użyciu mikrokamery. Pozwala na ocenę stanu mieszków włosowych, łodyg włosów oraz owłosionej skóry głowy. Badanie jest bezinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne, nie wymaga też pobrania od pacjenta próbki włosów. Trichoskopia jest szczególnie przydatna w diagnozowaniu chorób włosów oraz skóry głowy, w tym łysienia androgenowego u kobiet, łysienia plackowatego oraz niektórych chorób wrodzonych. Badanie to jest także wykorzystane do obserwowania postępu choroby oraz efektów leczenia.

Wykonanie trichoskopii jest szczególnie zalecane nie tylko w przypadku łysienia, ale także wtedy, kiedy pacjent boryka się z nadmiernym wypadaniem włosów, którego przyczyny nie udało się ustalić. Badanie to może być wykonywane u pacjentów w każdym wieku, jak również u kobiet będących w ciąży, ponieważ jest bezpieczne dla zdrowia.

Efekty trichoskopii

Trichoskopia umożliwia zdiagnozowanie wszystkich typów łysienia. Badanie jest pomocne w diagnostyce włosów ułamanych, resztkowych oraz dystroficznych. Można za jego pomocą wykryć choroby zapalne, a dodatkowo pozwala monitorować postępu leczenia wypadania włosów.

Przed badaniem nie należy wykonywać zabiegów pielęgnacyjnych typu intensywne mycie, trwała ondulacja czy też farbowanie włosów. Do wykonania badania nie ma żadnych przeciwskazań.

Czytaj też: http://www.hairstyle24.pl/jak-pozbyc-sie-problemu-wypadajacych-wlosow
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 19 = 22