Czysta cera, czyli jak pozbyć się pryszczy

5/5 - (8 Głosów)

W końcu doczekałaś się tego wyjątkowego dnia, wyjmujesz z szafy najlepszą sukienkę, najpiękniejsze spinki, kręcisz lokówką włosy. Teraz pora na makijaż, zapalasz lampkę przy lustrze w łazience, aby profesjonalnie przystąpić do pracy… i widzisz je! Pryszcze… Cała gromada. Skąd się biorą Ci niechciani goście i dlaczego pojawią się najczęściej w sytuacjach, gdy musisz wyglądać perfekcyjnie? Pryszcze na plecach, pryszcze na brodzie, pryszcze na czole, pryszcze na twarzy, pryszcze na szyi, pryszcze na głowie, czy nawet pryszcz w uchu – wszystkie mają to samo źródło powstawania.

Jak pozbyć się pryszczy – znajdź źródło problemu

Za wszystko odpowiedzialne są hormony i odpowiednia pielęgnacja skóry. Kiedy mamy nadprodukcję pewnych hormonów, dochodzi do przetłuszczania skóry, która, nieodpowiednio oczyszczona, powoduje zapychanie porów i pojawiają się pryszcze podskórne. Wyciskanie pryszczy nie jest dobrym pomysłem. Najlepiej postawić na pielęgnacje, opartą na naturalnych składnikach, nieinwazyjnych dla organizmu ale atakujących nieprzyjaciela. Preparatem, który działa na pryszcze podskórne jest Sevolium, bazujące na naturalnym składze. Znajdziemy w nim wiele cennych substancji, takich jak na przykład:

  • ekstrakt z lukrecji, kory i liści dębu,
  • ekstrakt z drożdży,
  • wyciągi z nagietka i fiołka trójbarwnego.

Wszystkie składniki preparatu współgrają tworząc idealna mieszankę antybakteryjną i przeciwzapalną.

Czy powinniśmy wyciskać pryszcze?

preparaty na pryszcze z naturalnymi składnikamiZapytacie pewnie, jak szybko pozbyć się pryszcza, zwłaszcza gdy musimy nagle wyjść z domu i chcemy wyglądać perfekcyjnie. Czy wyciskanie pryszczy to dobry sposób? Niektórym osobom wydaje się, że tak jest. Nic bardziej mylnego, pryszcze podskórne naruszone mechaniczną ingerencją, często nieodpowiednio oczyszczonymi rączkami, mogą w magiczny sposób rozsiać się po większej powierzchni. Poza tym prawie zawsze zostawiają ślady w postaci blizn. Pryszcze na twarzy, pryszcze na szyi czy plecach mogą namnożyć się, powodując dyskomfort i nieestetyczny wygląd.

Dobra pielęgnacja i higiena – jak pozbyć się pryszczy

A wystarczyłaby odpowiednia pielęgnacja, dokładne mycie skóry i stosowanie odpowiednich kosmetyków, na przykład Sevolium. Wiele osób nie wie, że tłustą cerę także trzeba nawilżać, bo właśnie z powodu braku nawilżenia produkuje ona nadmiar sebum.

Stworzona została specjalna mapa pryszczy wskazująca, które miejsca pojawienia się nieproszonych gości odpowiedzialne są za dany narząd w naszym ciele. Jak się okazuje, to również odpowiednia dieta i środowisko, w którym przebywamy, przekładają się na to, gdzie pojawiają się pryszcze.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

38 + = 42