Jak skutecznie nawilżyć i zregenerować skórę twarzy?

5/5 - (32 Głosy)

Regeneracja skóry twarzy jest w dzisiejszych czasach bardzo potrzebna każdemu z nas. Życie w szybkim tempie, stres, nieodpowiednia dieta, brak właściwego nawodnienia oraz inne czynniki wpływają niekorzystnie na stan cery. Staje się ona przesuszona, a codzienna pielęgnacja często nie wystarcza.

Kiedy widzimy, że stan naszej cery pogarsza się, mimo codziennego oczyszczania i stosowania kremów, warto zastanowić się nad metodami oferowanymi przez medycynę estetyczną. Specjalistyczny zabieg nawilżający na twarz zadziała najskuteczniej, kiedy inne metody zaczynają być niewystarczające. 

Jak nawilżyć skórę twarzy?

Aby właściwie zadbać o nawilżenie twarzy, należy zacząć od codziennej pielęgnacji. Powinniśmy stosować kremy dwa razy dziennie. Poza tym należy również zadbać o właściwą pielęgnację od wewnątrz. Właściwe nawodnienie, unikanie alkoholu oraz niezdrowego jedzenia z pewnością zaprocentuje lepszym wyglądem skóry.

Kompleksowa regeneracja skóry jest możliwa dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Clinica Cosmetologica oferuje następujące zabiegi nawilżające na twarz:

Dermapen/ Mezopen

Zabiegi te działają bezpośrednio na skórę poprzez aplikację składników aktywnych, specjalnie dobranych do indywidualnych potrzeb każdej cery. Mechaniczna stymulacja skóry zapewnia odpowiednią regenerację oraz nawilżenie.

Geneo+

Jest to odpowiedź dla osób poszukujących szybkich rezultatów. W przypadku Geneo+ efekty są widoczne już po wyjściu z gabinetu. Jest to zabieg w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Skóra nie jest po nim podrażniona, a wręcz przeciwnie – widocznie odżywiona i rozświetlona.

Ultradźwięki

W metodzie wykorzystującej ultradźwięki specjalnie dobrana ampułka, bogata w składniki aktywne, zostaje zaaplikowana na przesuszoną skórę. Następnie wybrany obszar skóry zostaje poddany działaniu ultradźwięków. Dzięki temu serum wnika w głębokie partie tkanek i pobudza skórę do regeneracji.

Masaż twarzy

Jeśli zastanawiamy się, jak nawilżyć twarz, a przy okazji zadbać o swój relaks, idealną metodą będzie profesjonalny masaż twarzy. Posiada on działanie odprężające oraz dotleniające i nawilżające skórę.

W celu jak najlepszego zadbania o naszą cerę, najlepsza będzie konsultacja u specjalisty.
Clinica Cosmetologica oferuje możliwość bezpłatnego spotkania z kosmetologiem. W czasie takiej wizyty stan naszej cery zostanie poddany dokładnej analizie. Bezpłatna konsultacja zapewni nam wiedzę odnośnie najlepszej kuracji dla skóry twarzy. Należy pamiętać, że każda skóra ma swoje indywidualne potrzeby, dlatego tak istotny jest właściwy dobór codziennej
pielęgnacji i odpowiednich zabiegów medycyny estetycznej.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 3 = 7