Powiększanie ust kwasem hialuronowym – sposób na wymarzone usta

5/5 - (31 Głosów)

Zabieg modelowania ust może być stosowany w wielu przypadkach – dzięki niemu można przeprowadzić powiększanie ust, podnieść opadające kąciki ust, skorygować asymetrię warg, odmłodzić usta, podkreślić ich kontur a nawet skorygować kształt ust.


Modelowanie ust kwasem hialuronowym stało się ostatnio jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów z kwasem hialuronowym różnych firm, które podane przez wykwalifikowanego, doświadczonego lekarza są umożliwiają całkowicie bezpieczne powiększanie ust. Powiększanie ust z użyciem kwasu hialuronowego powoduje ich nawilżenie, wypełnienie oraz nadanie pożądanego kształtu. Zastrzyki z kwasu hialuronowego podane w usta sprawiają iż stają się one bardziej pełne, wydatne i zdaniem wielu pacjentek ponętne.

Powiększanie ust – jak wygląda zabieg?

Powiększanie ust nie wymaga specjalnych wcześniejszych przygotowań do zabiegu. Decydując się na wypełnianie ust kwasem hialuronowym nie należy przyjmować aspiryny oraz leków przeciwzapalnych na trzy dni przed datą zabiegu. Ponadto w dniu zabiegu nie należy przegrzewać organizmu – powinno się unikać sauny, solarium, nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne czy wzmożonego wysiłku fizycznego.

Przed samym zabiegiem należy dokładnie zmyć z ust makijaż. Osoba przeprowadzająca zabieg, najlepiej gdyby był to lekarz, zada nam kilka pytań dotyczących naszego zdrowia na podstawie których zakwalifikuje nas do zabiegu. Następnie w trakcie konsultacji możemy skonfrontować nasze oczekiwania z wizją osoby przeprowadzającej zabieg. Powiększanie ust poprzedza podanie znieczulenia – może to być maść typu Emla lub silniejszy znieczulenie dentystyczne w zastrzyku. Niektóre preparaty posiadają w składzie lidokainę i nie wymagają stosowania dodatkowych środków znieczulających.

Gdy znieczulenie zacznie działać następuje właściwa część zabiegu czyli wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym zazwyczaj utrzymuje się około kilku miesięcy do nawet roku, trwałość efektu zależy od rodzaju podanego preparatu oraz  naturalnych predyspozycji naszego organizmu.

Co zrobić po końcu zabiegu?

Po zabiegu wskazane jest picie dużej ilości wody, ponieważ cząsteczki kwasu hialuronowego posiadają niezwykłą zdolność do wiązania wody a jedna cząsteczka kwasu wiąże aż 250 cząsteczek wody. Zabiegi kwasem hialuronowym są całkowicie bezpieczne, ponieważ jest to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie. Jeśli zastanawiasz się jak powiększyć usta to wybór metody kwasem hialuronowym jest najbardziej odpowiednią opcją. Dzięki iniekcji właściwej ilości w odpowiednie miejsca jesteśmy w stanie osiągnąć naturalne powiększanie ust. Nie należy obawiać się karykaturalnego efektu, widywanego czasem wśród celebrytek w mediach. Taki nienaturalny efekt jest najczęściej efektem częstych iniekcji dużych ilości preparatu i nie grozi osobom wykonującym sporadycznie zabieg pod okiem sprawdzonego lekarza specjalisty.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

59 − 55 =