Domowe sposoby na elektryzujące się włosy

5/5 - (6 Głosów)

Szorstkie włosy są podatne na elektryzowanie się. To zjawisko utrudnia układanie fryzury, jest również bardzo kłopotliwe, gdy z powodu zimna trzeba założyć czapkę. Niestety po zdjęciu nakrycia głowy może się okazać, że włosy sterczą w każdą stronę, co na pewno nie wygląda zbyt efektownie.

Aby zastosować odpowiednie domowe sposoby na elektryzujące się włosy trzeba pamiętać, że takie zjawisko powstaje z kilku różnych przyczyn. Po pierwsze, wpływają na to indywidualne predyspozycje. Niektóre osoby po prostu mają bardziej szorstkie włosy, które zawsze będą podatne na elektryzowanie się. Sytuacji nie ułatwia suche powietrze, znajdujące się zimą w ogrzewanych pomieszczeniach. Nie oznacza to jednak, że nie można skuteczne walczyć z tym problemem, ponieważ na elektryzowanie się włosów w dużym stopniu wpływa również brak właściwej pielęgnacji.

Domowy sposób na elektryzujące się włosy to przede wszystkim skuteczne nawilżanie. Dzięki temu powierzchnia włosów stanie się mniej szorstka i sucha, co ograniczy powstawanie ładunków elektrycznych. Do nawilżania można zastosować wiele różnych maseczek przygotowanych w domu, często z najprostszych składników, które można znaleźć praktycznie w każdej kuchni. Zamiast drogiego kosmetyku z drogerii wystarczy sięgnąć np. po zwykłą oliwę z oliwek. Oliwę należy nałożyć na całą długość włosów, zostawić na nich przez około 20 minut, a następnie zmyć przy użyciu delikatnego, ziołowego szamponu. Systematyczne powtarzanie takiego zabiegu sprawi, że włosy będą dużo lepiej nawilżone i łatwiejsze do ułożenia.

Jeśli włosy bardzo się przetłuszczają, nie należy rezygnować z częstego mycia. Aby uniknąć wysuszenia, należy stosować odpowiednie szampony o delikatnym działaniu, przeznaczone do codziennej pielęgnacji. Nadmiernie przetłuszczanie się włosów ma niekorzystny wpływ na skórę głowy, może prowadzić do rozwoju drożdżaków i powstawania łupieżu, co negatywnie wpływa również na kondycje włosów.

Domowe sposoby na elektryzujące włosy to także właściwe suszenie, czesanie i stylizacja. Do rozczesywania włosów ze skłonnością do puszenia się, trzeba wykorzystywać jedynie szczotki i grzebienie wykonane z naturalnych materiałów, takich jak włosie, meta, czy drewno. Kontakt ze sztucznymi tworzywami będzie prowadzić do powstawania większej ilości ładunków elektrycznych na powierzchni włosa. W celu utrzymania estetycznej fryzury przez cały dzień warto także zdecydować się na stylizację przy użyciu takich kosmetyków, jak lakier lub pianka. Warto jednak pamiętać o wyborze produktów o odpowiedniej jakości, które nie będą nadmiernie wysuszać włosów.

Zimą duże znaczenie będzie miał także wybór właściwej czapki. W mroźne dni trudno uniknąć noszenia nakrycia głowy, warto jednak zainwestować w produkt wykonany z naturalnego materiału, który jednocześnie nie będzie zbyt obcisły. Dzięki temu włosy będą dobrze wyglądać także po jej zdjęciu. Obcisła czapka z poliestru nie pomoże zachować fryzury w dobrym stanie, a po jej zdjęciu można przeżyć niezbyt przyjemną niespodziankę.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 2 =