Domowe sposoby na oczyszczenie jelit

5/5 - (1 Głos)

Domowe sposoby na oczyszczenie jelit to bardzo często naturalne i skuteczne środki. Zwykle są to nasiona odpowiednich roślin (babka płesznik i jajowata) leczniczych oraz napary z całego ziela lub korzenia. Kiedy warto wykorzystać te sposoby?

Jak usunąć złogi jelitowe? Do naturalnych sposobów na jelita należą między innymi nasiona babki płesznik. One zawierają błonnik witalny, który doskonale wypełnia treść jelita. Takie działanie sprawia, że resztki pokarmowe są w całości wydalane i niemożliwe jest tworzenie się tak zwanych kamieni kałowych. Kamienie kałowe to złogi, które po pewnym czasie mogą być przyczyną bardzo poważnych zaparć. Dlatego też, nawet jeśli tego typu objawy jeszcze się nie pojawiły, warto wykorzystać nasiona babki płesznik jako składnik codziennej diety. Takie działanie wspomoże również florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym.

Domowe sposoby na oczyszczenie jelit obejmują naturalne, sprawdzone zioła wspomagające oczyszczanie organizmu. To między innymi napar z mniszka lekarskiego skutecznie wspomaga oczyszczanie przewodu pokarmowego, jednocześnie jednak nie podrażniając go. W celu oczyszczenia jelit stosuje się dość dużą ilość naparu w ciągu dnia – nawet pół litra. W celu oczyszczenia jelit z toksyn warto również wykorzystać napar z pokrzywy. To zioło potrafi oczyścić jelita i cały organizm z toksyn.

Najlepszą i trwałą metodą na oczyszczenie jelit jest przede wszystkim odpowiednia dieta i styl życia (więcej o niej: http://niedokrwistosc.net.pl/encyklopedia-zdrowia/usunac-zlogi-jelit/). Brak aktywności fizycznej w wyraźny sposób przyczynia się do powstawania kamieni kałowych. Te złogi mogą być powodem trwałych zaparć, które znacznie obniżają ogólny komfort życia. Dlatego też najlepiej jest obniżyć szansę na ich powstawanie, stosując odpowiednią dietę. W codziennym jadłospisie powinny znaleźć się świeże warzywa i owoce. Profilaktycznie wystarczy jeść pięć porcji dziennie, jednak w przypadku wystąpienia dolegliwości warto zwiększyć ich liczbę. Doskonałym dodatkiem do tego typu diety są również owoce suszone, szczególnie zaś suszone śliwki. Aby poprawić działanie jelit warto włączyć również naturalne probiotyki, takie jak kiszona kapusta i kefir.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 71 = 73