Ile kosztują implanty zębowe – sprawdź już dziś.

5/5 - (33 Głosy)

Implanty zębowe zostały wynalezione w ubiegłym wieku, przez Szwedzkiego lekarza. Implanty z biegiem lat stawały się coraz bardziej popularne, a obecnie są używane przez miliony ludzi na całym świecie. Wszystko to za sprawą niezwykłej wytrzymałości oraz bardzo naturalnego wyglądu, tego sztucznego zęba.

Implanty – co to są implanty  zębowe?

Implant zęba przypomina naturalne uzębienie człowieka niemal w 100%. Stosuje się go aby uzupełnić ubytek powstały w wyniku utraty naturalnego uzębienia.  Składa się on ze sztucznego korzenia, który umieszczany jest wewnątrz dziąsła oraz korony, która jest widoczna na zewnątrz. Korona sztucznego zęba może być :

  • Ceramiczna
  • Ceramiczna na złocie
  • Ceramiczna na cyrkonie
  • Mieszana (bezniklowa)

Implanty zębów cieszą się popularnością, pomimo swojej często niezbyt niskiej ceny.

Cena implantu – ile kosztuje implant zęba

Obecnie cena implantu zaczyna się od około 3000 złotych jednak jest to kwota orientacyjna. W końcowym efekcie, to ile kosztuje implant zęba zależy od innych czynników takich jak materiał z jakiego został stworzony oraz od miejsca, w którym robiony jest zabieg. Sam zabieg trwa od 30 do 120 minut, choć jest to również uzależnione od czynników osobistych.

Gdy następuje wszczepianie implantu przez specjalistę, zostaje wykonany w dziąśle otwór, w którym następnie umieszcza się sztuczny korzeń zęba. Kolejnym krokiem jest wypełnienie implantu, czyli założenie tzw. korony zęba. Po zabiegu warto stosować się do zaleceń lekarza i przykładać, do miejsca w którym założony był implant zębowy, coś chłodnego. Dobrze tez powstrzymywać się od ciepłych posiłków oraz uprawiania sportu  przez okres  kilku dni.

Rodzaje implantów. 

Rodzaje implantów są uzależnione od materiału, z którego jest on wykonany. Wyróżniamy implanty:

  • Tytanowe. Wyglądem przypominają mała śrubkę i są bardzo wytrzymałe. Sztuczne korzenie z tytanu są wybierane bardzo często ze względu na dużą odporność na uszkodzenia. Takie implanty nadają się do gryzienia twardych pokarmów oraz są odporne na działanie kwasów.
  • Cyrkonowe. Sztuczne korzenie wykonane z tlenku cyrkonu są niezwykle estetyczne oraz niemal niemożliwe do odróżnienia ich od naturalnego zęba. Nie reagują na zmiany temperatury w jamie ustnej oraz są odporne na ścieranie. Cyrkonowe korzenie są alternatywą dla implantów tytanowych. Kształtem również przypominają śrubkę.

Ile wytrzymują implanty zębowe?

Implanty zębowe w większości przypadków wystarczają na całe życia, jednak trzeba o nie dbać jak o naturalny ząb. Należy pamiętać o zachowaniu  prawidłowej higieny jamy ustnej, w przeciwnym razie może nawet dojść stanu zapalnego dziąsła oraz utracenia implantu. W większości przypadków sztuczne korzenie oraz ich korony mają wieloletnią gwarancję.

Gdzie wszczepiać sobie implanty zębów?

W tym celu warto wybrać się do zaufanego stomatologa, który doradzi nam w niezbędnych kwestiach. Warto poszukać lekarza, który posiada wiele pozytywnych opinii.

Co ile kontrolować implant zęba?

Kontrolę u stomatologa należy przeprowadzać co około 6 miesięcy jednak warto udać się do dentysty zawsze wtedy, kiedy zaistnieje jakaś niepokojąca sytuacja dotycząca naszego uzębienia.
5 odpowiedzi do artykułu “Ile kosztują implanty zębowe – sprawdź już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

92 − 87 =