Najskuteczniejsza metoda depilacji

5/5 - (6 Głosów)

Depilacja to zabieg polegający na usunięciu włosów. Jeszcze do niedawna wykonywany był głównie przez kobiety, które pozbywały się nadmiaru włosów na nogach, pod pachami lub tych znajdujących się w okolicach bikini. Obecnie jednak trendy mocno się zmieniły. Depilują się już nie tylko panie, lecz również i panowie. Pojawienie się modelu metroseksualnego mężczyzny sprawiło, że panowie usuwają włosy praktycznie z całego ciała. Istnieją różne sposoby na depilację ciała. Niektóre z nich są bezbolesne, inne wymagają dużej odporności na ból. Jedne dają trwałe efekty, inne muszą być regularnie powtarzane.

Najczęściej do usuwania włosów wykorzystuje się maszynkę do golenia. To proste i niedrogie urządzenie pozwala w szybki sposób pozbyć się owłosienia. Maszynka może być stosowana na różnych częściach ciała. Jej podstawową wadą jest jednak to, że efekt gładkiej skóry utrzymuje się bardzo krótko, a odrastające włoski są grubsze i ciemniejsze. Jeśli komuś zależy na tym, aby odrastające włoski były słabsze, może wypróbować kremów do depilacji. Choć w założeniu mają rozpuszczać strukturę włosa, ich stosowanie jest czasochłonne, a efekty często są dalekie od oczekiwanych. Lepsze rezultaty można uzyskać stosując depilatory elektryczne. Co prawda efekt gładkiej skóry utrzymuje się dosyć długo, bo nawet przez dwa tygodnie, a odrastające włoski są słabsze, to ta metoda ma również wiele wad. Przede wszystkim jest dosyć kosztowna, ponieważ wiąże się z koniecznością nabycia urządzenia. Jest także dosyć bolesna i może powodować wrastanie włosków, powodując nieestetyczne zaczerwienienie skóry. Dużą popularnością cieszy się depilacja za pomocą specjalnych plastrów. Zabieg ten choć skuteczny i umiarkowanie bolesny, wymaga sporo czasu. Trzeba bowiem najpierw rozgrzać wosk, nałożyć go, usunąć, a następnie pozbyć się jego resztek.

Na chwilę obecną najlepsze efekty daje depilacja laserowa. Zasada działania jest tutaj bardzo prosta. Światło lasera padając na skórę, dociera do cebulki włosowej, powodując jej uszkodzenie. W efekcie włos nie odrasta, pozostawiając długotrwały efekt gładkiej skóry. Przed skorzystaniem z zabiegu warto sprawdzić, z jakiego urządzenia korzysta gabinet, który pragniemy odwiedzić. Obecnie wykorzystywane są cztery typy laserów: rubinowy, aleksandrytowy, Yagowy oraz diodowy. Najlepsze efekty przynosi zastosowanie tego ostatniego. Szczególnie polecane jest stosowanie lasera diodowego Vectus. Urządzenie to działa w oparciu o nowoczesne i opatentowane rozwiązania, które pomagają usuwać nawet 95 % włosów, już podczas pierwszego zabiegu. Innowacyjność lasera Vectus polega na zastosowaniu czytnika Skintel, który na bieżąco sprawdza ilość melaniny w skórze i dostosowuje moc wiązki świetlnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu skutecznie usuwane są zarówno długie włosy, jak i te krótkie, które znajdują się dopiero w fazie wzrostu. Zastosowanie systemu Advanced Contact Cooling powoduje, że zabieg laserem Vectus jest nie tylko skuteczny, lecz również i bezbolesny. Głowica wykonana z szafirowego szkła działa chłodząco, zmniejszając uczucie dyskomfortu – więcej o tym tutaj: http://kartuzy.info/wiadomosc,30669,Depilacja-laserowa-Vectus-w-Gdansku-Przelom-w-zakresie-depilacji-laserowej.html.

Podsumowując, jeśli komuś zależy na skutecznym usunięciu owłosienia z dowolnego miejsca na ciele powinien depilacja laserowa będzie najlepszym rozwiązaniem. Aby jednak zabieg był przyjemny, a efekty trwałe i widoczne już po pierwszym razie, należy korzystać wyłącznie z gabinetów korzystających z lasera Vectus.


źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html
5 odpowiedzi do artykułu “Najskuteczniejsza metoda depilacji

  1. Ania77

    Pozbywając się zbędnego owłosienia wróciło mi dobre samopoczucie. Nie wiem co się stało, ale po urodzeniu dziecka moje hormony zwariowały – dostałam męskiego owłosienia. Na szczęście laser poradził sobie z tym idealnie. Niedługo mam wizytę u endokrynologa i dowiem się co dalej..

  2. Karo

    depilacja to świetna metoda dla zabieganych:) naprawdę można nieźle zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze.. Ja już po zabiegu i nie żałuję 🙂 włosków brak i prawdopodobnie już nigdy mi nie odrosną!! juhuu

  3. Martita

    Ja skorzystałam z zabiegu laserowego na nogi i pachy i efekty przerosły moje oczekiwania 🙂 skóra gładka, nie podrażniona i co najważniejsze każdy zabieg osłabia mieszki włosowe i można się pozbyć owłosienia raz na zawsze. No extra!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − = 14