Naturalne oczyszczanie organizmu

5/5 - (5 Głosów)

Chyba ciężko się nie zgodzić, iż życie w dzisiejszym świecie nie sprzyja zdrowiu. Stres, napięcie, wszechobecny pęd, kreują w nas niezdrowe nawyki żywieniowe, co sprawia, że przyjmujemy o wiele więcej toksyn niż powinniśmy. Problem polega na tym, że nasze organizmy, samodzielnie bez pomocy, nie są w stanie wydalić ich w tempie, które pozwoliłoby na zupełne oczyszczenie.

Nowe dawki toksycznych dla naszego zdrowia substancji pojawiają się zbyt często. Warto tu wspomnieć o negatywnym wpływie takiego stanu rzeczy na nasze samopoczucie. Uczucie przepełnienia i ciężkości, wzdęcia, zaparcia, problemy z trądzikiem i uczucie ciągłego zmęczenia – to tylko nieliczne z ogromnej rzeszy objawów, które mogą być wywoływane przez toksyny przyjmowane z pokarmem.

Zioła na oczyszczanie organizmu

Niezwykle często zdarza się tak, iż remedium na wszelkiej maści pochodzi z natury. Tak też jest w tym przypadku – odpowiedź na dolegliwości związane z intoksykacją organizmu zdaje się być niezwykle banalna. Jest nią błonnik. Jego działanie można opisać jako „przepychanie” treści pokarmowej przez układ pokarmowy, przez co nie tylko długość kontaktu z niebezpiecznymi dla naszego zdrowia substancjami zostaje drastycznie skrócona, ale również nasz organizm zostaje oczyszczony.

Znosi to uczucie ociężałości, rewelacyjnie działa w przypadku zaparć i wzdęć. Kilka dni stosowania błonnika pozwala pożegnać się ze wspomnianymi wcześniej uciążliwymi dolegliwościami.

Jak stosować błonnik na toksyny

Najpopularniejszą i najprawdopodobniej najlepszą metodą dostarczania błonnika do organizmu jest przygotowywanie naparów z mieszanek ziołowych, takich jak na przykład Fibra Vitale. Łyżeczkę takiej mieszanki należy zalać gorącą, lecz nie wrzącą, wodą i odczekać pięć minut. Po tym czasie można z rozkoszą delektować się herbatką ziołową i mieć pewność, że zrobiło się wszystko w celu poprawy własnego samopoczucia.

Do najpopularniejszych składników takich mieszanek należą nasiona takich roślin, jak siemię lniane oraz babki jajowatej i babki płesznik. Można natknąć się także na ostropest oraz czarnuszkę. Należy pamiętać także o tym, że każdy z tych składników posiada swoje własne działanie – poza wspomnianym powyżej – dlatego wybierając swoją herbatkę dobrze jest kierować się indywidualnymi potrzebami.

Oczyszczanie wątroby

Przykładowo: osoby, które powinny szczególnie dbać o wątrobę, powinny rozejrzeć się za takim produktem, który w swoim składzie zawiera znaczny udział ostropestu plamistego. Jego działanie na wątrobę jest nieocenione. Istotne jest też jego naturalne pochodzenie – nie jest to kolejny suplement diety z laboratoryjnym rodowodem.

Mieszanką ze wspomnianym wcześniej składnikiem jest między innymi produkt Hepa Vitale. Regularne stosowanie ziół pozwoli nie tylko uwolnić się od problemów z zaparciami i wzdęciami, ale przyniesie także wiele innych istotnych korzyści. Między innymi pozwala to zniwelować uczucie ciężkości, nieobce osobom, które w swoim życiu zawodowym muszą nieustannie mierzyć się z presją czasu i wieloma stresującymi sytuacjami.

Czytaj też: http://medicomag.pl/zdrowie/oczyszczanie-organizmu-toksyn/
2 odpowiedzi do artykułu “Naturalne oczyszczanie organizmu

  1. Szwoch

    Oczyszczanie wątroby jest konieczne w celu przedłużenia sobie szans na normalne życie. Organizm zatruty toksynami będzie osłabiony, a do tego w dalszym ciągu będzie zapadał na kolejne choroby, co nie będzie prowadzić do niczego dobrego. Tak właśnie działają toksyny, które zatruwają organizm.

  2. Roki

    Bez przesady, jak ktoś nie je cały czas śmieciowego żarcia i nie zalewa robaka alkiem, to wątroba działa w miarę normalnie. Dzięki niej wszystkie toksyny są naturalnie usuwane, dopiero choroba wątroby może sprawić, że toksyny będą siękumulować w organizmie i będzie to zagrożenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

76 − = 71