Depilacja laserowa – gładka skóra, bez podrażnień i niechcianego owłosienia

5/5 - (5 Głosów)

Depilacja laserowa to zabieg zdobywający coraz więcej zwolenników. I nic dziwnego, ponieważ użycie lasera pozwala na rozwiązanie wielu problemów związanych z usuwaniem niechcianego owłosienia.

Jaki laser do depilacji wybrać? Vectus a LightSheer
Cecha Vectus Light Sheer
Skintel – czytnik melaniny Tak Nie
Technologia Photon Recycling Tak Nie
Optymalne rozłożenie diod Tak Nie
Szybki zabieg Tak Nie

Wrastające włoski oraz inne wskazania do użycia lasera

Problemem wielu pań, stosujących standardowe metody depilacji są wrastające włoski oraz towarzyszące im zapalenie mieszków włosowych. Oprócz tego pozbywanie się włosków z pomocą maszynki, depilatora, past cukrowych lub wosku, często prowadzi do podrażnień, przesuszenia i różnego rodzaju reakcji alergicznych.

Dermatolodzy rekomendują użycie lasera, który pozwala na rozwiązanie problemu wrastających włosków. Laserowa depilacja jest polecana w następujących przypadkach:

 • chęci utrzymania konkretnych standardów związanych z gładką skórą
 • występowania nadmiernego owłosienia (o podłożu np. hormonalnym)
 • problemów z utrzymaniem higieny, np. ze względu na bardzo dużą potliwość
 • występowaniu zapalenia mieszków włosowych
 • problemach z wrastającymi włoskami
 • częstym występowaniu infekcji o podłożu bakteryjnym (pożywką dla bakterii może być pot znajdujący się na włoskach)

Laser do depilacji Vectus – jak działa? Czy to zabiegu trzeba się jakoś przygotować?

Depilacja laserowa laserem Vectus

Gładka skóra zasługą skutecznej depilacji laserowej

Laser do depilacji Vectus jest nowoczesnym urządzeniem, wykorzystującym zdobycze technologii. Jego działanie opiera się na efektach pracy naukowców z Harvard University. Sercem urządzenia jest czytnik Skintel, który na bieżąco bada poziom melaniny znajdujący się w skórze.

Dzięki temu automatycznie dobierana jest moc lasera, co gwarantuje wysoką skuteczność zabiegu. Depilacja laserowa przy pomocy lasera Vectus jest szybka, skuteczna i bezpieczna. Wiązka światła, generowana przez urządzenie pozwala na wpłynięcie na aktywność melanocytów   (komórek barwnikowych) w taki sposób, aby włosy już nigdy nie były zdolne do wzrostu. Przed zabiegiem należy:

 • nawilżyć obszar, który będzie poddawany depilacji
 • usunąć włoski za pomocą maszynki (dzień przed)
 • nie stosować ziół ani leków o działaniu fototoksycznym lub fotoalergicznym (na tydzień przed)
 • nie używać kremów z witaminą A lub kwasami owocowymi (na cztery tygodnie przed)
 • unikać słońca (świeża opalenizna uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu, dlatego najbardziej rekomendowanym czasem na poddanie się depilacji laserowej jest zima)

Po poddaniu się depilacji laserowej, warto poświęcić swojej skórze nieco więcej czasu. Przez okres trzech-czterech tygodni:

 • unikajmy słońca i stosujmy kremy z wysokim filtrem UV
 • nie korzystajmy z basenów ani sauny
 • używajmy preparatów łagodzących, np. Bephantenu
 • nie drażnijmy mechanicznie skóry, np. przez pocieranie jej ręcznikiem
 • nie używajmy dezodorantów, antyperspirantów ani perfum na bazie alkoholu

Czy depilacja laserowa boli? Od czego zależą odczucia podczas zabiegu?

Skuteczna depilacja laserowaWiele osób zadaje sobie pytanie, czy depilacja laserowa boli. Z założenia, zabieg jest niemal całkowicie bezbolesny, ponieważ odbywa się on z wykorzystaniem Advanced Contact Cooling, czyli zaawansowanego, automatycznego systemu chłodzenia. Jednak depilacja laserowa pach, czy też depilacja laserowa bikini, uznawane za depilację wrażliwych obszarów, mogą powodować pewien dyskomfort, szczególnie u pań o niskiej odporności na ból. Większość osób twierdzi jednak, że depilacja laserowa jest zabiegiem bezbolesnym i komfortowym.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

W przypadku zabiegu, jakim jest depilacja laserowa przeciwwskazania obejmują:

 • ciążę i okres karmienia piersią
 • łuszczycę
 • bielactwo
 • skłonność do bliznowców lub przebarwień
 • świeżą opaleniznę
 • niezaleczone infekcje skórne, o podłożu bakteryjnym, grzybicznym lub wirusowym
 • choroby pęcherzowe skóry

W razie wątpliwości, czy depilacja laserowa jest zabiegiem dla nas, warto skonsultować się z dermatologiem lub kosmetologiem. Specjalista rozwieje nasze wątpliwości i odpowie na wszystkie pytania. W razie konieczności pomoże nam przygotować skórę do zabiegu, a także przepisze leki na wszelkiego rodzaju choroby i infekcje skórne.

Depilacja laserowa – opinie specjalistów i klientek

„Wiele pacjentek zgłasza się do mnie z zapaleniem mieszków włosowych, będącym następstwem wrastających włosków. Polecam im wówczas usunięcie owłosienia laserem. Dzięki temu problem zostaje trwale rozwiązany, a moje klientki mogą się cieszyć idealnie gładką skórą.” – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Depilacja laserowa Gdynia – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

Jeżeli chodzi o depilację laserową, to opinie osób, które poddały się zabiegowi, mogą nam pomóc w podjęciu decyzji o trwałym usunięciu zabiegu. Klientki deklarują, że już po pierwszym zabiegu zauważyły widoczne efekty. Ponadto, panie chwalą sobie brak skutków ubocznych, oraz oszczędność czasu i pieniędzy, do których przyczyniła się depilacja laserowa. Również dermatolodzy polecają zabieg, jakim jest depilacja laserowa.
4 odpowiedzi do artykułu “Depilacja laserowa – gładka skóra, bez podrażnień i niechcianego owłosienia

 1. LunA Autor

  Jeśli chcecie wykonać zabieg depilacji laserowej, wybierzcie taki gabinet w którym używają lasera Vectus Palomar. Trzeba sprawdzić aktualne ceny bo są straszne rozbieżności pomiędzy gabinetami. Czasami oferowane są różne zniżki bądź darmowe konsultację przed zabiegiem depilacji laserowej.

  1. zimna Autor

   Prawda, przed decyzją o zabiegu depilacji laserowej należy troszkę poczytać w internecie na temat laserów, aby później przypadkowo nie trafić na jakiś stary laser, który nie jest skuteczny.

 2. rita Autor

  Mam za sobą już około 8. zabiegów depilacji laserowej. Na początku włoski odrastały, ale bardzo rzadko. Obecnie włoski praktycznie nie rosną. Jestem mega zadowolona z efektów. Co prawda nie jest to tani zabieg, ale później nie musze się martwić o to czy zdążyłam się ogolić przed wyjściem.

 3. klucha22 Autor

  Ja tam chodzę na zabiegi depilacji laserowej do Clinica Cosmetologica w Gdańsku gdzie właśnie posiadają laser Vectus jak i dużo innego nowoczesnego sprzętu, które oferują najróżniejsze zabiegi. Na depilację laserową dałam się skusić z powodu problemy z wrastającymi włoskami ;/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 3 =